Biz sizin için buradayız!

 

E-posta ve chat yoluyla size online ve tamamen anonim bir danışma hizmeti sunarız

Emel, umudu temsil ediyor - Danışmanlık hizmetimiz

Oğlunuz veya kızınız son zamanlarda çok mu değişti?
Bir öğrenci veya bir arkadaş birdenbire çok dindarlaştı ve ne yapacağını kestiremiyor musunuz?
O kişiyle iletişimi sürdürmek ve yeni durumla başa çıkmayı öğrenmek mi istiyorsunuz?

O zaman doğru yerdesiniz. Emel size anonim, gizli ve ücretsiz olarak dini gerekçeli aşırılık konusunda  bütün sorularınıza danışmanlık hizmeti vermektedir. Emel, Türkçede ve Arapçada umut anlamına gelmektedir. Umudun daima var olduğuna inanıyoruz.

Anne veya baba, aile üyesi, öğretmen, sosyal hizmetler uzmanı veya öğrenci olmanız fark etmez. Size durumu değerlendirme konusunda destek ve ortak çözümler üretmede yardım edeceğiz. Bu sayede sizin için en iyi hangi davranışın uygun olduğunu ve ayrıca tekbaşınıza çareler üretmeyi öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekti mi? O zaman bizimle iletişime geçin:

 

Sık Sorulan Sorular

Online danışmanlık nedir?

Online danışmanlık, İnternet üzerinden gerçekleşen bir tür psikososyal danışmanlıktır. Danışanlar genelde anonim olarak her zaman ve her yerde danışmanlara başvurabilirler.

Nasıl online danışacağım?

Online danışmanlığın çeşitli yöntemleri vardır (E-posta, sohbet, forum, video). Emel, E-posta yoluyla danışmanlık hizmeti sunar. Bu bağlamda bize sorununuzu içeren bir mesaj gönderirsiniz ve sizinle birlikte çözümler ararız. İsterseniz uzun bir süreliğine de yazışabiliriz.

Kayıt gerekli mi?

Evet, online danışmanlıktan yararlanabilmek için bir kez (anonim olarak) kayıt olmalısınız.

Nasıl oturum açacağım?

Oturum açmak için “Üye girişi” ardından “Kayıt ol” yazısına tıklayın. Bir kullanıcı adı ve şifre seçin. Bunlarla daha sonra tekrar oturum açacaksınız. Bu sayede talepleri ve yanıtları yalnızca siz görebileceksiniz. İsterseniz bir E-posta adresi girebilirsiniz. Akabinde daha sonra talebinize bir yanıt olduğu bilgisini içeren bir E-posta alacaksınız. Ayrıca şifrenizi unutmanız halinde yalnızca bir E-posta adresiyle yeni bir şifre edinebilirsiniz. Anonim kalmak için adınızı içermeyen bir kullanıcı ve bir E-posta adresi seçmelisiniz.

Nasıl talep oluşturabilirim?

Henüz kullanıcı adı ve şifreniz yoksa ilk talepte direkt oluşturabilirsiniz. Bunun için “Nasıl oturum açacağım?” bölümündeki bilgileri dikkate alın. Oturum açtıysanız direkt olarak bir talep oluşturabilirsiniz. Bunun için “E-posta yoluyla danışmanlık” ve ardından “Talep oluştur” yazısına tıklayın. “Konu” alanına kısaca talebinizin konusunu yazın. Şimdi “Mesaj” alanında danışmana olan talebinizi detaylı bir şekilde ifade edebilirsiniz. “Kişisel bilgiler” bölümüne yanıt hakkında bildirim almak için bir E-posta adresi girebilirsiniz. Bu adrese danışmanın yanıtı değil, sadece bir yanıt geldiği konusunda otomatik bir bilgi gönderilir. E-posta adresi yalnızca bunun için kullanılmaktadır. Talep gönderilmeden önce kullanım koşullarımızı kabul etmelisiniz. “Kullanım koşullarını oku” yazısına tıkladığınızda kullanım koşullarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Talebinizi içeren mesaj hazır olduğunda “Talebi gönder” yazısına tıklayın. Akabinde talep direkt olarak danışmanlık takımına iletilir. Mesajınız henüz hazır değil ise, “Taslak olarak kaydet” yazısına tıklayın. Daha sonra onu düzenleyebilir ve gönderebilirsiniz.

Yanıtımı nerede bulacağım?

Danışmanınızın yanıtını okuyabilmeniz için “Üye girişi” bölümüne kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Şimdi “E-posta yoluyla danışmanlık” yazısına tıklayın. Buradan “Yanıtı oku” bölümünde oluşturulan tüm talepleri ve danışmanlık takımının yanıtlarını okuyabilirsiniz.

Yanıtımı ne zaman alabilirim?

Danışmanlık talebinizi mümkün olduğunca hızlı bir biçimde, genelde iş günlerinde (pazartesi ilâ cuma arası) en geç üç iş günü içerisinde yanıtlıyoruz.