Biz sizin için buradayız!

 

E-posta ve chat yoluyla size online ve tamamen anonim bir danışma hizmeti sunarız

Arka plan

Şu anda başka hiçbir konu Almanya ve Avrupa'daki gençlerin ve genç yetişkinlerin dini radikalleşmesi kadar çekişmeli bir şekilde tartışılmamaktadır.

Bu bağlamda, bu konudaki büyük toplumsal farkındalığın genellikle genç insanların radikalleşme süreçlerinin sosyolojik, sosyal, psikolojik ve politik arka planlarının bilinmemesi sonucu meydana geldiği dikkat çekicidir. Tartışma, insanların radikalleşmesi etrafında dönmektedir, ancak nasıl radikalleştikleri konusunda değil.

Danışmanlık hizmetimizle “nasıl” sorusuna göre soru sormak istiyoruz. Bizim için bir kişinin kendisini radikal bir ideolojiye çekilmiş hissetmesinin nasıl meydana geldiğini aydınlatmak ve toplum olarak bununla nasıl başa çıkabileceğimizin yollarını aramak önemlidir.

Sosyal çevre çoğu vakada önemli bir rol oynadığı için online danışmanlık özellikle radikalleşen kişi yada kişilerin aile üyelerine yöneliktir.

Hedef kitlesi

Teklifimiz, çevresinde dini gerekçeli aşırılıkla karşılaştığını hisseden herkese yöneliktir. Teklifimiz özellikle şu kişilere yöneliktir:

Ø Ebeveynler ve aile üyeleri

Ø Öğretmenler, sosyal pedagoglar ve sosyal hizmetler uzmanları

Ø Arkadaşlar ve öğrenciler

Çünkü bu kişiler, belirtileri veya değişiklikleri en erken fark edebilen ve ilgili kişinin gelişimi üzerinde büyük etkisi olan kişilerdir.

Danışmanlık yaklaşımı

Sistemik bir danışmanlık yaklaşımı izliyoruz. Yani sizinle birlikte problemleriniz, endişeleriniz ve sorunlarınızla nasıl başa çıkabileceğiniz konusunda ortak yollar arıyoruz. Sizi yeni perspektifler ve değişiklik imkânlarını geliştirme konusunda destekliyoruz. Bu bağlamda kişisel durumlarınızı göz önünde bulundurmak önemlidir. Herkesin kendi çözümünü bulma becerisine sahip olduğu görüşünü savunuyoruz. Size umut vermek ve zor durumlarda dahi uyuşmazlıklarla daha rahat başa çıkma yolunu bulma konusunda destek vermek istiyoruz. Size bu yolda anonim, gizli ve ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriyor ve refakat ediyoruz.

 

 

Danışmanlık takımı

Danışmanlık takımımız, farklı kültürel arka plana, dil bilgisine ve cinsel kimliğe sahip sertifikalı online danışmanlardan oluşmaktadır. Bu sayede size kültürel açıdan hassas ve cinsiyete özgü olarak farklı dillerde danışmanlık hizmeti verebiliriz (Almanca, Türkçe, Arapça). Geliştirme eğitimlerinde sürekli olarak dini gerekçeli aşırılık alanında online danışmanlığın özelliklerini tartışıyoruz. Danışmanlık konseptleri pedagojik, İslam bilimi ve din bilimleri alanından gelen uzmanlarla birlikte oluşturulmuştur.